Diplomiral je leta 2005 na Fakulteti za gradbeništvo Univerze v Zagrebu – prometna smer.
Podiplomski znanstveni študij je nadaljeval na Fakulteti za gradbeništvo Univerze v Zagrebu in 18. marca 2015 je komisija za podiplomske programe in doktorske teme Senata Univerze v Zagrebu potrdila začetek postopka za pridobitev doktorata znanosti v okviru doktorskega študija s temo: »Optimalna dolžina prehodnega območja na obstoječih pasovih«.
Splošne izkušnje: 17 let delovnih izkušenj s projekti prometne infrastrukture (ceste, avtoceste in železnice), vključno z izkušnjami v različnih fazah projekta, kot so priprava strateških dokumentov, študije izvedljivosti, priprava posameznih poglavij študij presoje vplivov na okolje, priprava idejnih rešitev ter idejnih in glavnih projektov, priprava razpisne dokumentacije, strokovni nadzor, vodenje projektov itd. Ima potrebna znanja za pripravo predkvalifikacijske in kvalifikacijske razpisne dokumentacije (tehnični in finančni del) za domače in mednarodne razpise (EU, projekti, ki jih financirata EBRD in WB).
Sodeloval je na številnih znanstvenih in strokovnih srečanjih, seminarjih in predavanjih v zvezi s projektiranjem in načrtovanjem cestne in železniške infrastrukture, vodenjem projektov, obvladovanjem tveganj, uspešnim pogajanjem itd.
Specifične izkušnje: Bil je član FP7 mednarodnega znanstvenega projekta SMART RAIL (Trajnostno vzdrževanje in analiza železniške prometne infrastrukture) kot vodja delovnega dela v okviru Delovnega sklopa 3 – Naloga 3.2 Rehabilitacijske metode – prehodna področja, od oktobra 2011 do oktobra 2014.
Področje strokovnega in znanstvenega interesa: Obnova in vzdrževanje cestne in železniške infrastrukture. Je avtor več znanstvenih del, povezanih s področjem projektiranja cestne in železniške infrastrukture, seznam del najdete v nadaljevanju življenjepisa.